Urząd Gminy Wijewo
ul. Parkowa 1
64-150 Wijewo
tel. (65) 549 40 86
fax (65) 549 47 55
e-mail: wijewo@wijewo.pl
[KLIKNIJ I NAPISZ]

SZUKAJ NA STRONIE
DLA NIEDOWIDZĄCYCH
Darmowa skrzynka @wijewo.pl
NEWSLETTER - zapisz się
Stan załatwianych spraw
DEUTSCH | ENGLISH
FRENCH | RUSSIAN | UKRAINIAN | LITHUANIAN | CHECH | SLOVAK | BELARUSSIAN

Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu (np. do newslettera). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Urząd Gminy - zdjęcie 3D

Gmina
Oczyszczalnia Wijewo
DIALOG SPOŁECZNY
KSIĘGOZBIÓR GBP w Wijewie
Aktualności
Gospodarka
Kultura
Sport
Oświata
Dla nauczycieli
Turystyka


ROZWÓJ I TRENDY GOSPODARCZE

BIP

Skrzynka podawcza

BOK

PrzetargiInformator
Publikacje
Fundusze UE
Galerie
Gazeta
Foldery
GOPS
Mapa Gminy
Kalendarz


Leszno-RegionStowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski

Powiat LeszczynskiI MEMORIAŁ IM. ZYGMUNTA OPASKI W PIŁKĘ SIATKOWĄ
20 marca, w Sali sportowej w Brennie odbył się turniej piłki siatkowej – I Memoriał w Piłkę Siatkową Imienia Zygmunta Opaski. Inicjatorami imprezy byli koledzy śp. Zygmunta, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć o przyjacielu, który całym sercem angażował się w działalność sportową.

Krótkie wspomnienie o Zygmuncie.

Kolega Zygmunt Opaska urodził się 25 marca 1953 roku w Łupicy. W roku 1978 ożenił się i zamieszkał w Wijewie. Od samego początku dal się poznać jako pasjonat sportu.
W 1992 roku powstał pomysł stworzenia grupy, która będzie się spotykać w każdy wtorek i rozgrywać mecze w siatkówkę i koszykówkę. To kolega Zygmunt był jednym z pomysłodawców i organizatorów tego ruchu, który przetrwał do dziś. W 1992 roku Gmina Wijewo nie posiadała swojej Sali gimnastycznej i przez dwa lata spotkania odbywały się w Kaszczorze. W 1994 roku w Wijewie salę wiejską dostosowano do potrzeb sportowych i tam przez 8 lat odbywały się mecze. W 2002 roku powstała w Brennie przy Zespole Szkół nowa sala sportowa i tu zostały przeniesione rozgrywki. Przez cały ten okres Zygmunt był organizatorem spotkań, wzorem koleżeństwa i obowiązkowości czym zasłużył na szacunek u wszystkich kolegów.
Zygmunt Opaska był również działaczem Klubu Sportowego Brenewia gdzie pełnił różne funkcje, wykonywał je wzorowo z olbrzymim zaangażowaniem, czym wzbudzał podziw, szacunek i wysokie uznanie wśród kolegów, działaczy i młodych sportowców. Niestety w 2013 roku choroba nie pozwoliła Zygmuntowi dalej udzielać się sportowo. 28 stycznia 2014 roku odszedł na zawsze, na zawsze jednak zostanie w pamięci swoich przyjaciół i kolegów.
Przed turniejem organizatorzy złożyli kwiaty w miejscu spoczynku Zygmunta.
Wszystkich przybyłych powitał Tadeusz Walkowski, wspomnienie o Zygmuncie odczytał Roman Jęśkowiak, otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński
Uhonorowano okolicznościową statuetką żonę zmarłego kolegi Elżbietę Opaska.
W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Młodzi Duchem I, Młodzi Duchem II , drużyna ze Sławy i drużyna z Przemętu.
Mecze były bardzo zacięte, na szczęście nikt nie odniósł kontuzji. Atrakcją spotkania był występ czirliderek 40+ „ALEBABKI”.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Sławy, drugie miejsce Młodzi Duchem I, trzecie drużyna z Przemętu i czwarte miejsce Młodzi Duchem II. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński i Prezes GKS Piotr Walkowiak. Po poczęstunku wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domów.
Jolanta Zamiatała


Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
ostatnie zmiany tej strony 2016-03-22 15:37:25


   

 

Strona główna  |  Góra strony  |  Wstecz   |  Napisz do nas  |  Szukaj na stronie  |  Zaloguj się  |  Menu serwisu

Urząd Gminy Wijewo ul. Parkowa 1, 64-150 Wijewo tel. (65) 549 40 86, fax (65) 549 47 55 e-mail: wijewo@wijewo.pl
Numer rachunku bankowego (opłaty skarbowe): Bank Spółdzielczy Wschowa - Nr konta: 58 8669 0001 0080 0349 2000 0001
[ strona pracuje na systemie cms3 halpress.eu ]